Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Sedlčany: První série

Za krásného počasí se odjela v Sedlčanech první série rozjížděk.

 

 

 

V Racer Buggy 160 zvítězil Libor Teješ před Vojtěchem Vaculíkem a Tomášem Konvičným. V silnějších 125 byli ve svých jízdách nejúspěšnější Adam Prokop a Václav Tříska. V rámci nejsilnější kategorie 250 ccm nedal nikomu šanci už jistý letošní mistr Petr Nikodém, když triumfoval před Radkem Francem a Milanem Vaňkem.

 

 

 

V divizi 1 se odehrál krásný souboj mezi Janem Bartošem a Janem Brožkem. Brožek Bartoše celou dobu těsně stíhal a oba jeli na maximum. Zbylým soupeřům ujeli téměř o půl kola. Nakonec zvítězil Bartoš před Brožkem. Smůlu měl Svoboda, který havaroval, a Neumann, jemuž nevydržela převodovka Toyoty Corolla.

 

 

 

V další třídě cestovních vozů, v divizi 6, zvítězil v jedné jízdě Tomáš Handík a ve druhé Jan Ratajský. Nedařilo se Pavlu Svobodovi, který dokončil až třetí. Na druhém místě dorazil do cíle Petr Maršálek a ve druhé jízdě pak Lukáš Vítek.

 

 

 

V Junior buggy bez problémů zvítězil nejrychlejší muž tréninku, Karel Kupec, a ve druhé jízdě Martin Plachý, na něhož během celé jízdy útočil Jakub Kubíček. Smůlu měl Matyáš Zeman, který odstoupil z prvního místa pro poruchu spojky. Radomír Kupec zde nestartuje, a i přesto se zítra stane mistrem. Ohrozit ho může jen bratr, ale to by Karel musel vyhrát, což se však nestane, protože tentokrát si Karel pojede pro druhé či horší místo…

 

 

 

V šestnáctistovkách se představil se svým novým vozem Tomáš Jánoš a po skvělé bitvě s Jiřím Šikolou dojel v jízdě druhý. Nikým neohrožován zvítězil bezchybně jedoucí Marek Sekanina.

 

 

 

Ve čtyřlitrech všechny překvapil Vít Nosálek, který s půjčeným autem od Petra Turka dominoval před Hoškem a Kalvodou. Nosálek předvedl skvělou jízdu, dravě se dostal do vedení a pak si jen udržoval náskok. O druhé místo sváděli krásný souboj Kalvoda a Hošek. Hošek nakonec Kalvodu za sebou udržel a vybojoval druhé místo. Ve druhé jízdě vedl dlouho Švábenský, než s poruchou odstoupil. Poté se do vedení dostal Staněk a zvítězil před Vontszemym.

 

 

 

Zítra začíná program již v 9.00 druhou sérií jízd.