Jdi na obsah Jdi na menu
 


náhled

V tomto rozhovoru vám přinášíme pocity jezdce D3 junior buggy Radomíra Kupce za závodu MMČR v Dolním Bousov, přípravy do Nové Paky a jeho plány do budoucna.

Ahoj Radku, jaké jsou tvé pocity ze závodu MMČR v Dolním Bousově?

Moje pocity jsou poněkud smíšené. Na jednu stranu jsem trochu zklamaný, že se nám nepodařilo dojet na prvních dvou místech, ale na druhou stranu jsem rád i za třetí místo. Celkově mám celkem slušný náskok a každé umístění na stupních vítězů je velký krok k zisku titulu mistra ČR. Myslím si, že už není potřeba tlačit se dopředu za každou cenu a riskovat tak, že třeba místo bodů za třetí místo si odvezu body za místo desáté.

Předpokládám, že se chystáš i na ME do Nové Paky. Připravuješ s týmem nějakou změnu na tvém stroji?

Na mém stroji žádné změny neplánujeme, auto celkem dobře funguje. Někdy sice máme malé problémy, ale zatím si s nimi mechanici vždy dobře poradili. Myslím si, že mám dost dobré auto na to, abych mohl v Nové Pace pomýšlet na nejvyšší příčky.

Do sezony jsi vstupoval s cílem získat titul mistra ČR. Zatím se výsledky daří. Máš už promyšleno kam by jsi šel dál?

V příštím roce budu asi ještě závodit mezi juniory a budu se snažit vybojovat titul mistra ČR. Rád bych se podíval někam dál, ale hodně to záleží na penězích, kterých je na stavbu nového auta potřeba opravdu dost.

Je něco co by jsi vzkázal divákům?

Ať nám fandí i nadále, jejich podpora je hodně znát a velmi nás tlačí dopředu. Za to jim velmi děkuji.

Chtěl by jsi na závěr někomu poděkovat?

Rád bych poděkoval rodině, která nás velmi podporuje, mechanikům, bez kterých by to nešlo, a taky sponzorům. Firmám AKTOS OKNA s.r.o., MT TAPES s.r.o., TIP TYRE, LAZER, a mnohým dalším, bez kterých bych nikdy nemohl závodit, a bez kterých už bych se nemohl posouvat dále třeba až na světovou scénu.

Já ti děkuji za rozhovor a přeji šťastnou cestu k titulu. Jakub Vymazal