Jdi na obsah Jdi na menu
 


ME V AUTOKROSU NOVÁ PAKA 2009

Již za týden se začnou do novopacké Štikovské rokle sjíždět nejlepší autokrosoví závodníci z celé Evropy. Podle první uzávěrky přihlášek, která byla stanovena na 19. červen, jich opět bude více jak sto deset ze šestnácti zemí Evropy. A při studiu konkrétních jmen nebude ze širší špičky chybět prakticky nikdo, třeba v nejsilnější divizi 3 bude na startu prvních dvanáct jezdců loňského cekového pořadí ME, v divizi 3A je již nyní více jak 40 závodníků, nejpočetnější letošní konkurence je přihlášena i v „plechových autech“.
 
Oproti loňskému roku se opět vylepšily podmínky v areálu Štikovské rokle – zejména v depu závodních strojů, monitorování předčasných startů,v některých pasážích podél trati přibyl FIA plot, na samotné organizaci a přípravách se podílí více jak sto padesát lidí. Na trati probíhají náročné úpravy, které si po silných deštích vyžádaly zvýšené úsilí řady osob. Je nutné navozit desítky nákladních vozů zeminy a povrch srovnat a zpevnit.
 
Novinkou je přepracovaný bezpečnostní plán, do něhož přibyla, v důsledku několika nebezpečně vyhlížejících havárií, zakázaná místa i pro fotografy a novináře. Ti budou s těmito prostory seznámeni při převzetí akreditace v tiskovém středisku. Vzhledem k množícímu se počtu tzv. „novinářů a oficiálních fotografů“ vydal Autoklub Nová Paka také dodatek akreditace závazný pro všechny akreditované.
 
Ani letos nebude při závodech ve Štikovské rokli chybět doprovodný program. O část se postará mediální partner – Hit Radio Magic, další obstarají svým vystoupením mažoretky, v kempu proběhne posezení při hudbě a občerstvení v režii Pivovaru Nová Paka a diváci se mohou těšit také na slosování vstupenek o hodnotné ceny firmy Mascom. Podle posledních informací doposud nedošlo k dohodě a podepsání smlouvy mezi majitelem vysílacích práv – Autoklubem Nová Paka a veřejnoprávní televizí ČT o odvysílání přímého přenosu nebo záznamu. Fanoušci motoristického sportu, kteří si nechtějí nechat ujít nejzajímavější závody ME v autokrosu, budou muset do Nové Paky dorazit osobně.