Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak viděl závody v Humpolci Karel Kupec?

Zpovídali jsme Karla Kupce, který má velice nabitý harmonogram i mimo závody. Naplno se věnuje i lyžování.
 
Co nového chystá Karel Kupec na čtvrtý závod Timeseal MMČR?
Ze závodů v Humpolci jsme se s bratrem vydali na první lyžařské soustředění do rakouského střediska Hintertux, kde budeme týden trénovat jak na lyžích, tak na své fyzické kondici. Na autě zásadní změny nebudou, ale budeme psychicky ještě silnější, protože brácha už má náskok, takže pojedeme tak, abychom neudělali zbytečnou chybu.
 
Jak viděl střet se svým bratrem ve finále v Humpolci?
Po startu jsem byl o půl auta před bráchou, ale nechtěl jsem ho v první zatáčce zavřít, aby se někdo nedostal před něj. Ubral jsem a snažil jsem se zůstat co nejdéle vlevo, ale potom už jsem musel zatočit, protože svodidlo už bylo blízko. Přitom došlo k nešťastné nehodě, kdy bráchovo zadní kolo udeřilo do mého předního a já jsem jel proti svodidlu. Taktak jsem to ubrzdil, modlil jsem se, aby do mě nikdo nenarazil a pak se pokusil vycouvat, ale marně. Nicméně brácha vyhrál, takže jsem spokojen, i když jsme měli na dosah třetí double v řadě.
 
Čím vším je pro tebe autokros?
Autokros je pro mne skvělá zábava, miluji řízení jakéhokoliv auta a jízda buginou je skvělá. Rád bych v autokrosu pokračoval i nadále, ale vše je závislé na financích od sponzorů, proto bych i touto cestou nějak oslovil případného sponzora, kterému bychom určitě dělali dobré jméno.
 
Na kdy plánuješ přechod do šestnáctistovek?
Rád bych se se šestnáctistovkou svezl už v příští sezóně, ale jak jsem již zmínil, vše je závislé na penězích, kterých je na stavbu nového speciálu potřeba opravdu dost.
 
Jaký je tvůj vzor ve světě motorsportu?
Mými vzory jsou Sebastian Loeb a Michael Schumacher. To, co dokázali je neuvěřitelné. Jednou bych chtěl taky ovládat auta jako oni. Schumachera mnozí nenáviděli, protože vždycky našel něco nového, něco, na co jeho soupeři nikdy nepřišli a z každé malé výhody dokázal udělat obrovské plus ve svůj prospěch.
 
Co by jsi vzkázal svým fanouškům?
Ať nám fandí i nadále, že se budeme snažit i dál jim dělat radost. Taky bych jim chtěl poděkovat za jejich podporu a zároveň bych chtěl poděkovat rodičům, prarodičům, mechanikům a všem sponzorům, jakými jsou například firmy AKTOS OKNA s.r.o, MT TAPES s.r.o, TIP TYRE a VAGUS, bez kterých bych nemohl být tam, kde jsem a bez kterých bych se už nemohl posouvat dále, třeba až na úroveň některého z mých vzorů.
 
Přejeme mnoho štěstí nejen na autokrosových tratích.

autor článku: Jan Kojecký
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář